tabelamodern.com http://www.tabelamodern.com Açık Hava Reklam Hizmetleri Sun, 08 Feb 2015 00:29:56 +0000 tr-TR hourly 1 http://wordpress.org/?v=4.1.1 Otopark / Totem tabela çalışması http://www.tabelamodern.com/otopark-totem-tabela-calismasi/ http://www.tabelamodern.com/otopark-totem-tabela-calismasi/#comments Sat, 03 Jan 2015 17:21:11 +0000 http://www.tabelamodern.com/?p=3883 Engellilerin otopark girişi için hazırlanmış bu mini totem tabela 3. boyutu çok güzel bir şekilde kullanarak kendine estetik bir değer kazandırmış. Harf olarak aluminyum kutu harf statikte boyanarak kullanılmış ve alüminyum zemine montajlanmış. Totemin montajının yapıldığı yere extra beton atılarak sağlamlığı arttırılmış.

]]>
http://www.tabelamodern.com/otopark-totem-tabela-calismasi/feed/ 0
404 Black – Hotel oda numarası http://www.tabelamodern.com/paslanmaz-celik-hotel-oda-numarasi/ http://www.tabelamodern.com/paslanmaz-celik-hotel-oda-numarasi/#comments Sat, 03 Jan 2015 17:14:01 +0000 http://www.tabelamodern.com/?p=3880 Rakam ve butondan oluşan bu çalışma hotel ve ev kullanımına uygun olarak hotel odalarının girişine ya da binaların kapısına uygulanacak şekilde tasarlandı. İçerisindeki led aydınlatma hava karardığında mekanın bulunabilirliğini artırmak ve görsel estetik kazandırmak için kullanıldı. Kapı numarasındaki devre ve led modülleri düşündüğümüzde kasa oldukça ince ve şık bir şekilde tasarlanmış. Birkaç farklı fonksiyonu olan bu çalışmalarda istenildiği taktirde ” do not disturb ” ya da ” housekeeping ” gibi özellikler ekletilebilinerek hotel oda kapıları için uygun hale getirilebiliyor.

]]>
http://www.tabelamodern.com/paslanmaz-celik-hotel-oda-numarasi/feed/ 0
Ahşap menü, Lazer kesim – Oto boyama http://www.tabelamodern.com/ahsap-menu-lazer-kesim-oto-boyama/ http://www.tabelamodern.com/ahsap-menu-lazer-kesim-oto-boyama/#comments Sun, 28 Dec 2014 15:00:03 +0000 http://www.tabelamodern.com/?p=3860 Kara tahtalara tebeşirle yazma olayından daha sıcak görünen bu tip ahşap menüler son zamanlarda sıkça tercih ediliyor. Kalınlığı boyutlarına oranla belirlenen bu ahşap menü tabelaları istenilen menü, fiyat ve sloganlar belirlenip lazer kazıma yöntemiyle yakıldıktan sonra istenilen renkte oto boyasıyla boyanıyor. Kara tahtalara göre tek dezavantajı menüde ve fiyatlarda herhangi bir değişiklik yapamamanız ki bence buna değer.

]]>
http://www.tabelamodern.com/ahsap-menu-lazer-kesim-oto-boyama/feed/ 0
Apple’ın sade ve şık light box logo reklam tabelaları http://www.tabelamodern.com/applein-sade-ve-sik-light-box-logo-reklam-tabelalari/ http://www.tabelamodern.com/applein-sade-ve-sik-light-box-logo-reklam-tabelalari/#comments Sun, 28 Dec 2014 00:03:31 +0000 http://www.tabelamodern.com/?p=3857 Oldukça titiz bir işçilik süreci geçirmiş bu tabela çalışması; içten direct neon aydınlatma kullanılarak yapılmış. Kenar bandı olarak kullanılan 304 paslanmaz çelik – krom – malzemenin neon ışığının soft beyaz rengi ile olan uyumu oldukça şık bir görüntü yaratmış. Logo ve parçaları duvardan az da olsa belli bir miktar öne çekilerek, duvarla çalışmanın arasına mesafe bırakılmış ve logonun kabartmasını destekleyecek şekilde 2. kere 3.boyut kazandırılmıştır.

]]>
http://www.tabelamodern.com/applein-sade-ve-sik-light-box-logo-reklam-tabelalari/feed/ 0
Kibrit çöpleriyle yapılmış dekoratif bir tabela reklam çalışması http://www.tabelamodern.com/kibrit-copleriyle-yapilmis-dekoratif-bir-tabela-reklam-calismasi/ http://www.tabelamodern.com/kibrit-copleriyle-yapilmis-dekoratif-bir-tabela-reklam-calismasi/#comments Sat, 27 Dec 2014 23:57:08 +0000 http://www.tabelamodern.com/?p=3854 Kibrit çöplerinin birbirine yapıştırılması ve altında kullanılan şablon yardımı ile ortaya çıkarılan bu hoş dekoratif tabelada danger -yani tehlike- konusu ele alınıyor :)

]]>
http://www.tabelamodern.com/kibrit-copleriyle-yapilmis-dekoratif-bir-tabela-reklam-calismasi/feed/ 0
Mükemmel font ve renk uyumu, NOMA – Kutu harf tabela reklamı http://www.tabelamodern.com/mukemmel-font-ve-renk-uyumu-noma-kutu-harf-tabela-reklami/ http://www.tabelamodern.com/mukemmel-font-ve-renk-uyumu-noma-kutu-harf-tabela-reklami/#comments Sat, 27 Dec 2014 00:44:53 +0000 http://www.tabelamodern.com/?p=3850 Harika renk uyumu ve çok yumuşak bir font seçimi yapılmış. Tabelanın arka fonu, harfler, renk uyumu ve hatta gölge bile mükkemel bir uyum içerisinde.

]]>
http://www.tabelamodern.com/mukemmel-font-ve-renk-uyumu-noma-kutu-harf-tabela-reklami/feed/ 0
Fika, Çelik & Pleksinin tabeladaki harika uyumu http://www.tabelamodern.com/fika-celik-pleksinin-tabeladaki-harika-uyumu/ http://www.tabelamodern.com/fika-celik-pleksinin-tabeladaki-harika-uyumu/#comments Fri, 26 Dec 2014 16:47:35 +0000 http://www.tabelamodern.com/?p=3847 Beyaz fayans üzerine yapılmış bu şık tabela tasarımında FİKA logosu krom üzeri pleksiglass malzeme kullanılarak içten LED modüllerle aydınlatılmış , arka fon seçimi alüminyum ya da alkobalt olarak yapılmıştır. Logonun fonuna daha küçük gelecek şekilde kesilen dairesel pleksiglass kabartma kısım geceleri fonun arkasından beyaz ışığı sızdırarak çalışmaya harika bir extra görsel etki yaratmış.

]]>
http://www.tabelamodern.com/fika-celik-pleksinin-tabeladaki-harika-uyumu/feed/ 0
3d Totem tabela tasarımı; ölçeklendirme ve montaj http://www.tabelamodern.com/3d-totem-tabela-tasarimi-olceklendirme-ve-montaj/ http://www.tabelamodern.com/3d-totem-tabela-tasarimi-olceklendirme-ve-montaj/#comments Thu, 25 Dec 2014 18:18:49 +0000 http://www.tabelamodern.com/?p=3842 İnsanları yönlendirmek, bilgi vermek ve reklam yapmak amaçları ile kullanılan büyük boyutlu ve yüksek tabelalara totem tabela denilmektedir. Totemlerde çıkacak işin kitleye ulaşabilitesini iyi değerlendirebilmek için 3d tasarım çalışmaları çok önemlidir, tabelanın ölçüleri ve konumu titizlikle çalışılmalıdır. Hangi uzaklıktan görüneceğine bağlı olarak renk seçimini bile dikkatle yapmak gerekir; örneğin göz uzaktaki ışıklı objeleri seçerken mavi renkte oldukça zorlanır ve objeyi net olarak algılayamaz. Görüntü bulanıklaşır. Kırmızı ve beyaz her uzaklıktan netçe görülebilir. Bunun gibi parametreler düşünüldüğünde totem tabela çalışmalarının uygulama öncesi hazırlıklarını eksiksiz tamamlamak gerekir. Bu görseldeki uygulama oldukça güzel çözülmüş olup, tasarım titizlikle yapılarak gerçeğe en yakın görseller sunulmuş ve gerekli ölçeklendirmeler yapılmıştır.

]]>
http://www.tabelamodern.com/3d-totem-tabela-tasarimi-olceklendirme-ve-montaj/feed/ 0
Özel tasarım Hotel Oda Numarası http://www.tabelamodern.com/ozel-tasarim-hotel-oda-numarasi/ http://www.tabelamodern.com/ozel-tasarim-hotel-oda-numarasi/#comments Sun, 21 Dec 2014 09:55:22 +0000 http://www.tabelamodern.com/?p=3839 Pleksiglass ya da metal malzeme kullanılarak yapılabilecek bu hotel oda numaraları içlerinde tek tuşla idare edilen bir çok fonksiyonu barındırdığı gibi yönlendirme konusunda engellilere de yardımcı oluyor. İçlerinde led aydınlatma kullanılan bu kapı numaraları istenildiği taktirde içerideki müşterinin kumanda edebileceği ” do not disturb ve housekeeping ” gibi bildirim özelliklerine de sahip.

]]>
http://www.tabelamodern.com/ozel-tasarim-hotel-oda-numarasi/feed/ 0
Dekoratif kullanım için tasarlanmış organik led kütükler http://www.tabelamodern.com/dekoratif-olarak-kullanilabilecek-organik-led-kutukler/ http://www.tabelamodern.com/dekoratif-olarak-kullanilabilecek-organik-led-kutukler/#comments Sun, 21 Dec 2014 09:45:18 +0000 http://www.tabelamodern.com/?p=3834 İçleri boşaltılarak pleksiglass ile işlenmiş bu ağaç kütükleri led modüllerle aydınlatılarak bahçe ya da iç mekanlarda dekoratif aydınlatma elemanı olarak kullanmak için tasarlanmış. İsteğe göre bu led kütüklerin; masa ya da iskemle şeklinde daha işlevsel olanları da üretilebilir. Farklı renk ve animasyonlar eklenerek kullanım şekline ve mekana göre özgünleştirilebilir.

]]>
http://www.tabelamodern.com/dekoratif-olarak-kullanilabilecek-organik-led-kutukler/feed/ 0